menu

jak dál?

odkazy

Zapisujte všechno co sníte

10. 8. 2008

Pořiďte si na to samostatný sešit či zápisník. Ideální je taková velikost, aby se vám na jednu stránku vešly všechny zápisky z jednoho dne. Mějte ho celý den po ruce, a jakmile něco sníte či vypijete, zapište.

Co je potřeba zapisovat? V kolik hodin jste jedli, co to bylo, kolik, a místo, kde jste jedli. Je nezbytně nutné, zapsat úplně všechno, co jste ten den snědli a vypili.

Příklad: Sobota 9. 8. 2008

6:301 rohlík s máslem, hrnek kakaav kuchyni
7:15čokoládový bonbónv autobuse
7:40sklenice minerálkyv kanceláři
10:0010 dkg šunkového salámu, 2 rohlíky, káva s cukremv kanceláři
12:30česnečka, rizoto s kuřecím masem, kyselá okurkav restauraci
16:301 tyčinka Deli, káva s cukremv obýváku
19:302 nožičky dietních párků, 1 krajíc chleba, lžička hořčice, 1 pivov kuchyni
22:150,5 sáčku bramborových lupínků, 2 dl bílého vínau televize

A teď se určitě ptáte, k čemu je to dobré?

Za prvé: Jak se budeme postupně seznamovat se zásadami zdravé životosprávy, podle svých zápisků krásně uvidíte, co děláte špatně a co je třeba pozměnit. V průběhu času se na tyto zápisky budu odvolávat a sami podle nich budete přicházet na to, proč máte nadváhu. A to je první krok k tomu, jak se jí zbavit.

Za druhé: Vlastní zkušenost: pokud si uvědomuju, že všechno co sním musím zapsat, už to mě nutí přemýšlet než něco strčím do pusy. (Chci zhubnout? Tak přece nemůžu mít zapsáno, že jsem spráskala dvoje tatranky.) Někdy mi pomůže i přirozená lenost – než bych vytahovala zápisník, radši si ten párek v rohlíku (zmrzlinu, bonbón, ...) odpustím.

Varování: Nepodvádějte! Uvědomte si, že když nezapíšete skutečně všechno, lžete především sami sobě! Nikdo kromě vás vaše zápisky nebude číst. Až se k nim budete za tři nebo čyři týdny vracet, nebudete si pamatovat, co jste kdy zatajili. V takovém případě vám zapsané údaje k ničemu nebudou.

Úkol na první týden: Naučme se zapisovat všechno co sníme a vypijeme, snažme se omezovat mlsání!

Komentáře

Pouze registrovaní uživatelé mohou psát komentáře.
Zaregistrujte se a začněte s námi hubnout!