menu

jak dál?

odkazy

Mlsárna

Chutné hřešení

17. 9. 2008

Chceme zhubnout? Chceme. Jíme zdravě? Jíme. Ale jíst zdravě, neznamená, že si už nikdy nesmíme dát oblíbenou dobrotu, která má víc energie, než dovoluje náš zdravý jídelníček. Nemyslím to tak, že od pondělka do soboty budeme dodržovat hubnoucí energetický příjem, a v neděli si dáme vepřový řízek s majonézovým bramborovým salátem a ke kafi kus dortu. To ne! Ale když si čas od času plánovaně dopřejeme něco energeticky vydatnějšího, naše hubnutí to příliš neohrozí. Ale opravdu plánovaně! Co to znamená? Že si toto „zhřešení“ dopředu naplánujeme, a přizpůsobíme tomu ostatní jídla. Ta zvolíme tak, aby byla o něco méně energeticky vydatná, a další den budeme jíst naprosto vzorně! A úplně nejlepší bude, když po mimořádném příjmu energie bude následovat mimořádný výdej. Takže cvičení o půl hodinky protáhneme, procházku prodloužíme, vyrazíme na celodenní túru, případně vyzkoušíme nový druh pohybu ...

Takže, milé mlsounky a mlsouni, sem si můžete psát recepty, bez ohledu na kalorie a kilojouly (nízkokalorické prosím vedle). Ale nezapoměňte – všeho s mírou!

0 komentářů

Co si dáte? Nízkokalorické

3. 9. 2008

Papání, papání, všechny smutky zahání.... V té písničce je to trochu jinak, že? Ale pro mnohé ze zde přítomných to platí takto. A to není dobré. Existuje spousta způsobů, jak zahnat smutek, a tento v žádném případě nedoporučuji. Protože ... následky všichni známe, proto jsme vlastně tady.

Ovšem skutečnost, že chceme zhubnout, neznamená, že se musíme zcela vzdát všeho chutného a už vůbec ne, že bychom měli hladovět (viz zásady). Naopak, měli bychom se naučit sestavit si takový jídelníček, abychom se najedli a přitom si i pochutnali. A protože někteří potřebují trochu poradit, co papat, otvírám tuto rubriku.

Co sem psát? No přece co jíme! Pokud máte nějaký osvědčený nízkokalorický recept, sem s ním (upozorňuji, že pokud mě zaujme, vyzkouším ho a přidám do receptů ). Stejně tak sem můžete napsat svůj osvědčený jídelníček. Nepište sem, prosím, žádné komentáře, pokud si chcete o tom kterém příspěvku podebatovat, tak v plkárně. Aby se nestalo, že recepty zaniknou mezi množstvím jiných příspěvků, budu ty, které přímo nenabízejí recept, návrh jídelníčku, případně nějaký další nápad na zpestření našeho papání, mazat.

0 komentářů